ORIS.LT LOGO

2021-07-07 redakcija

UAB „Oris Lt“ privatumo politika

Apie

  1. Ši privatumo politika nustato UAB „Oris Lt“, juridinio asmens kodas 303982357, buveinės adresas Saltoniškių g. 12, LT-02103 Vilnius, elektroninio pašto adresas info@oris.lt (toliau – taip pat „Valdytojas“ , taip pat „mes“), interneto svetainės https://orislt.wpengine.com/ lankytojų, paslaugų bei prekių pirkėjų ir kitų duomenų subjektų asmens duomenų tvarkymo sąlygas. Aktualios privatumo politikos redakcijos taikymo pradžios data yra nurodyta viršutinėje šio interneto puslapio dalyje. 
  2. Interneto svetainės lankytojų, paslaugų bei prekių pirkėjų ir kitų duomenų subjektų asmens duomenys yra tvarkomi vadovaujantis galiojančiais teisės aktais ir užtikrinant tinkamas technines bei organizacines asmens duomenų apsaugos priemones. 
  3. Interneto svetainėje yra nuorodų į Valdytojui nepriklausančias interneto svetaines. Valdytojas nėra atsakingas už šių svetainių taikomas privatumo politikas, todėl rekomenduojame būti aktyviems ir susipažinti su interneto svetainių, į kurias esate nukreipiami, privatumo politikomis.
  4. Mes tvarkome informaciją apie jūsų naudojimąsi interneto svetainę https://orislt.wpengine.com/. Naudojimosi mūsų internetine svetaine duomenys gali apimti jūsų IP adresą, geografinę vietovę, naršyklės tipą ir versiją, operacinę sistemą, nukreipimo šaltinį, lankymosi svetainėje trukmę, peržiūrėtus puslapius, naršymo svetainėje kelius, o taip pat informaciją apie naudojimosi laikotarpius, dažnumą. Šie duomenis gaunami slapukų ar pan. technologijų pagalba, norėdami geriau suprasti jūsų naudojimąsi svetaine, taip pat siekiant nustatyti, ar interneto svetaine yra naudinga, informatyvi ir kaip ją tobulinti ateityje. Šiuos duomenis tvarkome jūsų sutikimo pagrindu. 
  5. Mes tvarkome jūsų duomenis UAB „Oris Lt“ paslaugų teikimo ir prekių pardavimo tikslais. Šie duomenys gali apimti jūsų vardą, pavardę, kontaktinius duomenis, informaciją apie darbovietę, pareigas bei visą informaciją reikalingą užsakymo įvykdymui ar lizingo paraiškai supildyti (tuo atveju, jei Jūs pageidaujate), susijusią su paslaugų teikimu ir (ar) prekių pardavimu, kurią jūs pateikiate pats ir (arba) mes gauname iš viešų šaltinių. Paslaugų teikimo ir (ar) prekių pardavimo duomenis tvarkome, kad galėtume jums suteikti paslaugas, parduoti ir perduoti prekes bei kad galėtume tinkamai vykdyti apskaitą. Šiuos duomenis tvarkome sutarties tarp jūsų ir mūsų vykdymo tikslu (arba, jūsų pageidavimu, imantis veiksmų, tokios sutarties sudarymui) ir (ar) dėl teisės aktuose nustatytų prievolių vykdymo. Šie duomenys saugomi 10 (dešimt) metų nuo paslaugų ar pirkimo-pardavimo sutarties nutraukimo dienos ir laikotarpį iki ateinančių metų kovo 1 dienos.
  6. Tiesioginės rinkodaros tikslais mes tvarkome jūsų vardą, pavardę ir el. pašto adresą, siųsdami jums mūsų pranešimus bei naujienlaiškius el. paštu. Šiuos duomenis tvarkome jūsų sutikimo pagrindu. Be to, tuo atveju, jei jums jau teikėme paslaugas ar pardavėme prekes ir jūs neišreiškėte nesutikimo dėl jūsų asmens duomenų tvarkymo tiesioginės rinkodaros tikslais, asmens duomenis tvarkysime teisėto intereso pagrindu, o būtent, siekdami išlaikyti bei gerinti santykius su esamais klientais. Jei neprieštaravote, kad jūsų duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais, tai šiuos duomenis tvarkysime iki prekių pirkimo-pardavimo ar paslaugų teikimo pabaigos dienos, o jei jūs nesate mūsų klientas ir tiesiog išreiškėte savo sutikimą dėl tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, jūsų duomenis saugosime 3 (trejus) metus po sutikimo davimo dienos.
  7. Bendravimo su jumis tikslu mes tvarkome jūsų vardą, pavardę, el. pašto adresą, telefono numerį. Šiuos duomenis tvarkome sutikimo pagrindu ir saugome 3 (trejus) metus nuo paskutinio bendravimo su jumis dienos ir laikotarpį iki ateinančių metų sausio 30 dienos, jei nesate mūsų klientas. Jei esate mūsų klientas, šią informaciją mes saugome iki prekių pirkimo-pardavimo ar paslaugų teikimo pabaigos ir laikotarpį iki ateinančių metų kovo 1 dienos.
  8. Informavimo apie vykdomą veiklą tikslu mes galime tvarkyti jūsų asmens duomenis pristatymo pranešimuose, įskaitant, bet neapsiribojant, lankstinukuose, vizualinėse prezentacijose, socialinės žiniasklaidos tinkluose. Šiuo tikslu mes galime tvarkyti jūsų vardą, pavardę, informaciją apie darbovietę, pareigas bei informaciją, nuotrauką. Šie duomenys bus tvarkomi jūsų sutikimo pagrindu ir saugomi 10 metų.
  9. Šalia konkrečių tikslų, nurodytų aukščiau, mes taip pat galime tvarkyti jūsų asmens duomenis, kai juos tvarkyti yra būtina, kad įvykdytume mums privalomas teisines prievoles, taip pat kai būtina apsaugoti jūsų ar kitų fizinių asmenų interesus.
  10. Kiekvienas duomenų subjektas turi teisių, kurios suteikia jam galimybę kontroliuoti savo privatumą, o UAB “Oris LT” užtikrina galimybę jomis pasinaudoti ir toliau pateikia informaciją, kaip duomenų subjektai gali tai padaryti.

Duomenų valdytojas

  1. Asmens duomenų valdytojas yra UAB “Oris LT”. Kontaktinius duomenis rasite čia: https://orislt.wpengine.com/kontaktai/.
  2. Visais su duomenų apsauga susijusiais klausimais galite susisiekti elektroniniu paštu info@oris.lt

Interneto svetainės lankomumo statistika

  1. UAB “Oris LT” tobulina savo interneto svetainę ir siekia, kad naudotis ja būtų kuo lengviau. UAB “Oris LT” svarbu žinoti, kiek lankytojų prisijungė, kuri informacija yra aktualiausia svetainės lankytojams, kaip dažnai jie jungiasi, kokias naršykles ir įrenginius naudoja, kokį turinį dažniausiai skaito, iš kokių regionų jie yra – tad renkami panašūs demografiniai bei statistiniai duomenys. UAB “Oris LT” naudoja šiuos duomenis turėdama teisėtą interesą, taip pat siekdama suprasti savo lankytojų poreikius ir teikti paslaugas bei padaryti skelbiamą informaciją labiau prieinama.
  2. UAB “Oris LT” renka šią informaciją naudodama automatinį „Google Analytics“ įrankį, kuris leidžia užfiksuoti ir analizuoti, kaip lankytojai naudojasi interneto svetaine. Daugiau informacijos apie tai, kaip veikia „Google Analytics“ ir kokią informaciją šis įrankis leidžia rinkti ir analizuoti – https://support.google.com/analytics/answer/1012034?hl=lten&ref_topic=6157800.
  3. Bet kuris lankytojas bet kuriuo metu gali išjungti duomenų apie jį rinkimo funkciją „Google Analytics“, kaip tai atlikti – https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

Slapukai (angl. Cookies)

Kas yra slapukai?

   1. Slapukas yra nedidelis tekstinis elementas, kurį interneto svetainė išsaugo lankytojo kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje, kai apsilankoma svetainėje. Tai leidžia svetainei tam tikrą laiką prisiminti lankytojo veiksmus ir nustatymus (tokius kaip prisijungimo vardas, kalba, raidžių dydžiai ir kiti vaizdo nustatymai) tam, kad lankytojui nereiktų kaskart juos įvesti pakartotinai apsilankius svetainėje ar naršant po jos atskirus tinklapius.

Kaip UAB “Oris LT” naudoja slapukus?

   1. UAB “Oris LT” naudoja slapukus, kad surinktų lankytojų IP adreso ir naršymo informaciją, tokią kaip aplankytos interneto svetainės ar kiekviename tinklapyje praleistas laikas, taip pat IP adresą, geografinę vietovę, naršyklės tipą ir versiją, operacinę sistemą, nukreipimo šaltinį, naršymo svetainėje kelius, o taip pat informaciją apie naudojimosi laikotarpius, dažnumą. Tai leidžia interneto svetainei prisiminti lankytojo sistemą ir nustatymus.
   2. Slapukai yra įdiegiami lankytojo įrenginyje tik lankytojui sutikus, išskyrus slapukus, kurie reikalingi išimtinai techniniam svetainės veikimui užtikrinti. Pažymėtina, kad, jei lankytojas nesuteikia interneto svetainei teisės naudoti slapukus, kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies arba visiškai neveikti.
   3. Teisinis pagrindas naudoti būtinuosius slapukus yra UAB „Oris LT“ teisėtas interesas užtikrinti interneto svetainės techninį funkcionavimą. Tais atvejais, kai slapukai naudojami kitai nei teisinio Duomenų valdytojo teisėto intereso užtikinimo tikslais, teisinis pagrindas slapukų naudojimui yra svetainės lankytojo sutikimas.

Kaip valdyti slapukus?

   1. Lankytojas gali valdyti ir (ar) ištrinti slapukus – kaip tai padaryti, nurodyta – https://www.youronlinechoices.com/lt/. 

Serverio įrašai

  1. Serveris, kuriame talpinama https://orislt.wpengine.com/ interneto svetainė, taip pat gali įrašyti užklausas, kurias lankytojas pateikia serveriui (lankytojo atidaromos interneto svetainės adresas, lankytojo naudojamas įrenginys ir naršyklė, lankytojo IP adresas ir prisijungimo laikas). Šie duomenys yra naudojami tik techniniais tikslais – užtikrinti, kad svetainė tinkamai ir saugiai veiktų bei išnagrinėti galimus saugumo pažeidimus.
  2. Pagrindas šių duomenų rinkimui ir naudojimui yra mūsų teisėtas interesas užtikrinti svetainės techninį prieinamumą ir saugumą.

Socialinės žiniasklaidos priemonės

  1. Šiuo metu turime ir naudojame šias paskyras socialinės žiniasklaidos priemonėse:
  2. tinkle „Facebook“ – @oris.lt ,su kurio privatumo politika galite susipažinti čia.
  3. tinkle „Instagram“ – @oris.lt su kurio privatumo politika galite susipažinti čia;
  4. tinkle „LinkedIn“ – oris.lt su kurio privatumo politika galite susipažinti čia;
  5. tinkle „Youtube“ – kanalas ORIS LT su kurio privatumo politika galite susipažinti čia.
  6. Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja jūsų asmens duomenis.

Rinkodara

  1. Jei https://orislt.wpengine.com/ svetainėje lankytojas užsisako naujienlaiškį arba pateikia užklausą ar kitaip suteikia mums savo kontaktinius duomenis, UAB “Oris LT” gali siųsti informaciją, naujienlaiškius ar pranešimus lankytojo pasirinktomis temomis arba pranešimus, skirtus savo prekių ar paslaugų rinkodarai. Taip pat jeigu jums jau teikėme paslaugas ir tam neprieštaraujate, taip pat informuosime jus apie kitus mūsų produktus, kurie galėtų būti jums aktualūs bei informaciją, susijusią su jais.
  2. Galite atsisakyti rinkodaros pranešimų gavimo bet kuriuo metu.
  3. Tai galite padaryti:
   1. paspausdami atitinkamą nuorodą bet kuriame gautame rinkodaros pranešime; 
   2. susisiekdami su mumis el. paštu info@oris.lt. 
  4. Atlikus bet kurį iš aukščiau nurodytų veiksmų, jūsų profilį atnaujinsime, kad užtikrintume, jog ateityje mūsų rinkodaros pranešimų nebegautumėte.
  5. Rinkodaros pranešimų atsisakymas nesustabdys pranešimų, tiesiogiai susijusių su prekių pirkimu pardavimu ir paslaugų jums teikimu.

 

Kas turi prieigą prie duomenų

  1. UAB „Oris Lt“ gali atskleisti jūsų asmens duomenis kitiems paslaugų teikėjams, konkrečių paslaugų teikimo tikslais tiek, kiek tai yra būtina suteikti tokias paslaugas (pavyzdžiui, serverio paslaugos, svetainės turinio valdymo įrankių arba svetainės talpinimo (angl. hosting) paslaugų tiekėjai, kurjerių tarnybos, el. pašto paslaugų teikėjai ir pan.). Pasitelkdami subtiekėjui ir subrangovus, imamasi reikiamų priemonių, siekiant užtikrinti, kad ir mūsų duomenų tvarkytojai būtų įgyvendinę tinkamas organizacines ir technines saugumą užtikrinančias priemones bei išlaikytų asmens duomenų paslaptį.
  2. Be konkrečių jūsų asmens duomenų galimo atskleidimo atvejų, nurodytų 8.1.p., mes taip pat galime atskleisti jūsų asmens duomenis, kai toks atskleidimas yra būtinas, kad įvykdytume mums privalomas teisines prievoles.
  3. Prieigą prie statistinių duomenų apie UAB „Oris Lt“ svetainės ir socialinės žiniasklaidos priemonių profilių lankytojus turi Duomenų tvarkytojo marketingo ir pardavimų darbuotojai, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės bei socialinės žiniasklaidos priemonių turinio tobulinimą.
  4. „Google Analytics“ įrankį suteikia įmonė „Google Inc.“ (JAV įmonė), tad ji taip pat turi prieigą prie šiuo įrankiu surinktų statistinių duomenų. „Google Inc.“ yra įsipareigojusi taikyti ES–JAV Privatumo skydo principus, kurie užtikrina, kad paslaugų teikėjas atitinka ES privatumo standartų reikalavimams. Šiam teikėjui taip pat taikomi sutartiniai įpareigojimai užtikrinti privatumą. Apie tai – https://privacy.google.com/businesses/processorterms/.

 

Kiek ilgai saugomi duomenis

  1. UAB “Oris LT” tvarko duomenis ne ilgiau kaip [10] metų.
  2. Slapukai galioja trumpai (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki vienerių metų.

 

Lankytojo teisės ir kaip galima jomis pasinaudoti

  1. Susisiekus su UAB “Oris LT” el. paštu info@oris.lt galima pasinaudoti teise:
   1. 10.1.1.susipažinti su tvarkomais asmens duomenimis;
   2. 10.1.2.prašyti ištaisyti asmens duomenis;
   3. 10.1.3.prašyti ištrinti asmens duomenis;
   4. 10.1.4.teisė nesutikti su duomenų tvarkymu ir, jei taikytina, atšaukti sutikimą leisti tvarkyti asmens duomenis.
   5. 10.1.5.Kai kuriais atvejais galima turėti teisę prašyti apriboti asmens duomenų tvarkymą arba nesutikti, kad būtų tvarkomi asmens duomenys;
   6. 10.1.6.Į duomenų perkeliamumą;
   7. 10.1.7.pateikti skundą priežiūros institucijai.
  2. Duomenų subjektas gali naudotis savo teisėmis pagal galiojančias ES ir Lietuvos teisės aktų nuostatas.
  3. Jei duomenų subjektas prašo ištrinti jo asmens duomenis, UAB “Oris LT” išsaugos tik tokios informacijos kopijas, kurios yra būtinos siekiant apsaugoti trečiųjų šalių teisėtus interesus, laikytis valstybės institucijų įpareigojimų, spręsti ginčus, atpažinti trikdžius arba įpareigoti laikytis bet kokių susitarimų, kuriuos lankytojas yra sudaręs su UAB “Oris LT”.

 

Teisė pateikti skundą

  1. Jei lankytojas mano, kad buvo pažeistos jo teisės į privatumą, jis gali pateikti skundą atitinkamai valdžios institucijai toje ES šalyje, kurioje jis gyvena. Tokių institucijų kontaktiniai duomenys https://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=612080. 

 

Pasiūlymai

  1. Jeigu turite klausimų ar pasiūlymų, rašykite mums info@oris.lt

Gauti nemokamą konsultaciją