ORIS.LT LOGO

Patarimai

Kuris šildymo būdas geriausias?

Pagrindinės šilumos siurblių charakteristikos:

Mūsų patirtis rodo, kad šilumos siurbliai oras-vanduo – tai įrengimai, kurių atsiliepimai praktiškai iš visų juos naudojančių namų savininkų, yra labai pozityvūs.

Lyginant geoterminio, oras-vanduo ir dujinio šildymo kaštus – šiai dienai jie ne itin ženkliai skiriasi. Lyginimą apsunkina tai,  kad dujų kaina nenuspėjama ir labai svyruoja dėl monopolinės situacijos. Geoterminio šildymo kaina yra truputį mažesnė, lyginant su šilumos siurbliu, tačiau investicija į šilumos siurblį yra beveik dvigubai mažesnė. Todėl vertinant bendrą finansinę naudą, akivaizdu, kad šilumos siurblys yra visapusiškai labiau apsimokantis sprendimas.

Koks namo šildymo būdas pats taupiausias?

Lyginant skirtingas šildymo sistemas, svarbu įvertinti tiek tiesiogines sąnaudas (pvz., dujų, malkų ar elektros kaštus), tiek ir netiesiogines išlaidas, pvz., investicijas į šildymo sistemos įrengimą. Pirmiausia pažvelkime į tiesioginius šildymo kaštus.

Naujo 100 m2 ploto namo metinių šildymo kaštų palyginimas

Taigi, skaičiuojant tik pačio kuro kainą, pigiausia yra malkos. Bet neužmirškime paklausti savęs – kiek kainuoja mano laikas ir triūsas? O geri santykiai su kaimynais – neišmatuojami jokiais pinigais. Jeigu jie ir neišsako jums savo pasipiktinimo dėl iš jūsų kamino virstančių dūmų – patikėkite, geru žodžiu jūsų dėl to tikrai nemini…

Geoterminis šildymas taip pat yra truputį pigesnis už šildymą siurbliu, tačiau reikia nepamiršti, kad investicija, norint įsirengti geoterminę sistemą, yra beveik dvigubai didesnė. 

Dujinis šildymas šiandien yra gana pigus, tačiau niekas negali pasakyti, kada jo kaina gali pasikeisti, be to, šis būdas susijęs su nemaža diskomforto doze.

Na, o likusių šildymo būdų per daug analizuoti neverta, nes jų kaštai kalba patys už save.

Kuris šildymo būdas tinkamiausias renovuojant senos statybos namą?

Įvertinus visus racionalius argumentus, optimaliausias pasirinkimas daugumai namų būtų oras-vanduo šilumos siurblys, nes:

  • Oras-vanduo šilumos siurblys – tai maža šilumos kaina. 
  • Greita instaliacija (ORIS.LT profesionalai sumontuoja per 1 darbo dieną).
  • Valstybė kompensuoja net iki 50% šilumos siurblio kainos.
  • Nereikia kaminų, dujotekio vamzdynų, gręžinių, papildomos ventiliacijos.
  • Oras-vanduo šilumos siurblys yra saugus sprendimas, kai tuo tarpu visi katilai yra susiję su didesne ar mažesne gaisro ar sprogimo tikimybe.
  • Patogus ir paprastas valdymas, galimybė valdyti internetu.
  • Prisitaiko prie namo šilumos poreikio, užtikrina komfortišką temperatūrą namuose.
  • Pasistačius saulės elektrinę, šildymas bus praktiškai nemokamas.
  • Švari energija, neteršia aplinkos, neskleidžia nemalonių ir kenksmingų kvapų. 

Kaip atsinaujinančios energijos įrenginiai padeda sutaupyti?

1. Šilumos siurbliai kompresoriaus ir kitų įrenginių pagalba iš 1 kw elektros pagamina net iki 5 kw šilumos, tai reiškia – 5 kartus pigiau, nei šildyti elektra. 

2. Saulės elektrinės, pabrangus elektrai, atsiperka per 4-5 metus ir yra ypač efektyvios kartu su šilumos siurbliu.  Tuomet šildymas tampa nemokamu artimoje ateityje ir Jūs gausite 0 EUR elektros sąskaitą.

Inovatyvus ir beveik tobulas VIP šildymo ir šaldymas būdas – šildomos-šaldomos sienos.

Įsivaizduokite, kad esate namo rūsyje, ten nėra jokių oro kondicionierių, niekas nepučia bet vėsu – būtent tokį komfortą jums suteiks šildomos-šaldomos sienos. Ta pati įranga gali būti naudojama ir šildymui – taipogi be nemalonių šalutinių efektų.  Skirtingai nuo radiatorinio šildymo, čia nėra konvekcijos efekto, o tai reiškia – mažiau dulkių ir švaresnis oras, kuriuo kvėpuojate.

Jei domina susisiekite su ORIS.LT įmonės vadovu, jis asmeniškai Jums papasakos ar parodys įgyvendintus projektus.

Gauti nemokamą konsultaciją