Koks namo šildymo būdas pats taupiausias?

Lyginant skirtingas šildymo sistemas, svarbu įvertinti tiek tiesiogines sąnaudas (pvz., dujų, malkų ar elektros kaštus), tiek ir netiesiogines išlaidas, pvz., investicijas į šildymo sistemos įrengimą. Pirmiausia pažvelkime į tiesioginius šildymo kaštus.

Naujo 100 m2 ploto namo metinių šildymo kaštų palyginimas

Oris Kuro rusiu palyginimas

Taigi, skaičiuojant tik pačio kuro kainą, pigiausia yra malkos. Bet neužmirškime paklausti savęs – kiek kainuoja mano laikas ir triūsas? O geri santykiai su kaimynais – neišmatuojami jokiais pinigais. Jeigu jie ir neišsako jums savo pasipiktinimo dėl iš jūsų kamino virstančių dūmų – patikėkite, geru žodžiu jūsų dėl to tikrai nemini…

Geoterminis šildymas taip pat yra truputį pigesnis už šildymą siurbliu, tačiau reikia nepamiršti, kad investicija, norint įsirengti geoterminę sistemą, yra beveik dvigubai didesnė. 

Dujinis šildymas šiandien yra gana pigus, tačiau niekas negali pasakyti, kada jo kaina gali pasikeisti, be to, šis būdas susijęs su nemaža diskomforto doze.

Na, o likusių šildymo būdų per daug analizuoti neverta, nes jų kaštai kalba patys už save.

Kuris šildymo būdas tinkamiausias renovuojant senos statybos namą?

Įvertinus visus racionalius argumentus, optimaliausias pasirinkimas daugumai namų būtų oras-vanduo šilumos siurblys, nes:

 • Oras-vanduo šilumos siurblys – tai maža šilumos kaina. 
 • Greita instaliacija (ORIS.LT profesionalai sumontuoja per 1 darbo dieną).
 • Valstybė kompensuoja net iki 50% šilumos siurblio kainos.
 • Nereikia kaminų, dujotekio vamzdynų, gręžinių, papildomos ventiliacijos.
 • Oras-vanduo šilumos siurblys yra saugus sprendimas, kai tuo tarpu visi katilai yra susiję su didesne ar mažesne gaisro ar sprogimo tikimybe.
 • Patogus ir paprastas valdymas, galimybė valdyti internetu.
 • Prisitaiko prie namo šilumos poreikio, užtikrina komfortišką temperatūrą namuose.
 • Pasistačius saulės elektrinę, šildymas bus praktiškai nemokamas.
 • Švari energija, neteršia aplinkos, neskleidžia nemalonių ir kenksmingų kvapų. 

Kaip atsinaujinančios energijos įrenginiai padeda sutaupyti?

1. Rekuperatoriai leidžia namui užtikrinti nuolatinį vėdinimą neprarandant šilumos žiemą ir vėsumos vasarą. O nuolatinis vėdinimas naujuose bei renovuotuose namuose yra būtinas, norint išvengti langų rasojimo ir pelėsio.  

2. Šilumos siurbliai kompresoriaus ir kitų įrenginių pagalba iš 1 kw elektros pagamina net iki 5 kw šilumos, tai reiškia – 5 kartus pigiau, nei šildyti elektra. 

3. Saulės elektrinės atsiperka per 6-7 metus ir yra ypač efektyvios kartu su šilumos siurbliu – tuomet šildymas pasidaro beveik nemokamas.   

4. Oro kondicionieriai suteikia komfortą ir karštą dieną leidžia neprarasti geros nuotaikos, darbingumo, padeda daugiau nuveikti, geriau uždirbti ir labiau mėgautis gyvenimu. Taip pat oro kondiconierius galima naudoti šildymui – iki 5 kartų pigiau nei elektriniais radiatoriais.   

Inovatyvus ir beveik tobulas VIP šildymo ir šaldymas būdas – šildomos-šaldomos sienos.

Įsivaizduokite, kad estate namo rūsyje, ten nėra jokių oro kondicionierių, niekas nepučia bet vėsu – būtent tokį komfortą jums suteiks šildomos-šaldomos sienos. Ta pati įranga gali būti naudojama ir šildymui – taipogi be nemalonių šalutinių efektų.  Skirtingai nuo radiatorinio šildymo, čia nėra konvekcijos efekto, o tai reiškia – mažiau dulkių ir švaresnis oras, kuriuo kvėpuojate.

Jei domina susisiekite su ORIS.LT įmonės vadovu, jis asmeniškai Jums papasakos ar parodys įgyvendintus projektus.

Ar apsimoka pirkti lizingu? 

Visų pirma, reikia įsivertinti, ne tik tai, kiek jums atsieitų lizingo kaštai, bet ir alternatyvų finansinį variantą – kiek jums kainuoja tai, kad neturite naujos, ekonomiškos įrangos. Kiek dėl to prarandate pinigų kiekvienais metais? 

Pvz., perkate  šilumos siurblį oras-vanduo, kurio kaina 5000 Eur. Be siurblio per metus už šildymą mokate 1400 EUR, o su šilumos siurbliu mokėtumėte 400 EUR –  sutaupote 1000 EUR.

Taigi, siurblys atsiperka per 5-6 metus, netgi perkant lizingu ir be APVA paramos. 

Vėliau sutaupytus pinigus galėsite išleisti atostogoms ar kitiems pirkiniams

Siūlomos palūkanos būsto remontui itin mažos: 1 metams – tik 4%, o 2 metams – tik  8%, maždaug tiek kiek inflecijos lygis, tad pabrangimo kaip nebūta.

Ka daryti jei neturiu pakankamai pinigų įsigyti įrangai? Ar verta pirkti lizingu?

Pasvarstykite šias asmeninių finansų strategijų alernatyvas:

 1. Galite atidžiai įvertinti savo pinigų srautus – gal dar yra galimybių sutaupyti?  
 2. Galite pasvarstyti, gal turite nelabai reikalingų daiktų, kuriuos galima parduoti?
 3. Galite pasiskolinti iš draugų ar artimųjų.
 4. Galite pirkti lizingu.

Pirkimas lizingu dabar ypač patrauklus finasinis sprendimas, nes palūkanos būsto remontui itin žemos, artimos infliacijos lygiui. Todėl net ir trumpuoju laikotarpiu palūkanos nesukels finansinių praradimų. O ilgalaikė finansinė nauda yra garantuota, nes pakeitus neefektyvią įrangą į ekonomišką, ji per keletą metų atsiperka (įvertinus taip pat ir palūkanas) ir pradeda nešti apčiuopiamą naudą Jums! 

Mūsų siūlomos palūkanos būsto remontui itin mažos:  1 metams – tik 4%, 2 metams – tik is 8%.

Gaukite pasiūlymą per 1 darbo dieną

Konsultacija su vienu geriausių inžinerijos specialistu Sauliumi Tamuleviciumi, kuris pats yra sukuręs lietuvišką šilumos siurblį oras-vanduo.  Call Now Button+37065401351